Okul öncesi dönemde eğitim-öğretim gören küçük yaş gruplarının rahatlıkla yapabileceği bir okul öncesi etkinliğidir.Okul öncesi Araba etkinliğimiz için gerekli malzemeler; köpük tabak, grapon kağıdı, siyah karton, beyaz karton ve turuncu karton, yapıştırıcı ve makas. Öncelikle köpük tabakları ikiye kesiyoruz. Her öğrenci için yarım tabak kullanıyoruz. Kestiğimiz tabakları grapon kağıdı ile süslüyoruz. Siyah kartondan iki adet daire kesiyoruz ve arabanın tekerlekleri olacak şekilde yapıştırıyoruz. Turuncu kartondan yarım daire kesip arabanın farları olacak şekilde tabağa yapıştırıyoruz. Son olarak da beyaz kartondan arabanın camlarını yapıyoruz. Etkinlikten sonra bloklarla bir yol oluşturduk ve çocuklar arabasını sürdü :) Trafik kurallarına da değinebilirsiniz. Kolay gelsin :)

okul öncesi tabaktan etkinlik örnekleri

okul öncesi artık materyal etkinlik örnekleri

2 thoughts on “Tabaktan Araba Yapalım

  1. Ne tip yapıştırıcı kullanıyorsunuz köpük tabak üstüne kartonu yapıştırmak için, tutkal yeterince iyi yapıştırmıyor sanki

    1. Merhaba. Bu etkinlikte krapon kağıdı olduğu için yapıştırma işlemini prit ile gerçekleştirdik. İnce bir kağıt olduğu için yapıştırmaya yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 15 =