Okul öncesinde karne dönemi öğrencilerimiz kadar bizi de heyecanlandırıyor. Alıyor bizi bir telaş, “Acaba bu dönem okul öncesi karnelerimizi nasıl süslesek?” sorusu kulaklarda yankılanıyor :) Aysel öğretmenin benimle paylaştığı karne süslemesi belki size yardımcı olur :) Okul öncesi karne süslemesi için gerekli malzemeler; karton, eva, kurdele, yapıştırıcı, makas, şekilli delgeç, çiçekli etkiket ve boncuktur.Öncelikle istediğiniz renkte kartonları ikiye katlıyoruz. 3 kenarını da yapıştırıyoruz sadece üst kısmı anasınıfı karnesini yerleştirmemiz için açık kalıyor.

Kızlar için açık kalan üst kısmı karnenin biraz gözükmesi için yarım daire şeklinde kesiyoruz. Kestiğimiz kısma evadan yaka kesip yapıştırıyoruz. Kurdeleye birer boncuk kesip yakanın alt kısmına yapıştırıyoruz. Çiçek şeklindeki etiketi cep kısmına yapıştırıyoruz. Çiçek şeklindeki delgeç ile evaları delip tişört şeklindeki karnemizi süslüyoruz.

Erkekler için ise kartonun üst kısmından tam ortaya kesik atıyoruz. Bu kestiğimiz kısımları katlayarak gömleğin yaka kısmını oluşturuyoruz. Yaka kısmını ve kravatı evadan kesip yapıştırıyoruz. Bir de evadan cep ekleyerek karneyi tamamlıyoruz.

Bu güzel karne süslemeleri için Aysel öğretmene çok teşekkür ederim :)

okul öncesi gelişim raporu süslemesi

okul öncesi karne süsleme örnekleri

okul öncesi gelişim raporu süslemesi

okul öncesi karne süsleme örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 12 =