Oluşum-Dönüşüm Kitaplarından 2. kitap olan “Kurbağanın Oluşumu” etkinliği ile karşınızdayım. Kelebeğin oluşum evrelerinden sonra kurbağanın oluşum evreleri ile ilgili yapılan bir kitap. Bu kitabı Gülin öğretmen ve öğrencileri yaptı, onlara çok teşekkür ediyorum :) Kelebeğin oluşum projemiz için arama kısmına “Kelebeği oluşumu” yazarsanız oradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gelelim kurbağa oluşum evreleri için gerekli malzemelere;

Kurbağanın Oluşum Evreleri Etkinliği İçin Gerekli Malzemeler

Yeşil fon kartonu

Kurbağa evrelerinin yer aldığı çıktılar

Hareketli göz, makas ve yapıştırıcı

Grapon kağıdı

Kurbağanın Oluşum Evreleri Etkinliğinin Yapılışı

Kurbağanın oluşum evrelerinin içeren bir video ya da slayt göstererek etkinliğe başlayabilirsiniz. Bilgi verdikten sonra önceden hazırlamış olduğunuz oluşum evrelerini içeren panoyu sınıfın gözüken bir yerine asıyoruz. Bu pano için yeşil fon kartonunu daire şeklinde kesiyoruz. Dairenin en üstüne oluşum evresinin ilk resmini asıyoruz. Sağına 2. resmi, altına 3. resmi, sol tarafına da 4. resmi asıyoruz. Dairenin orta kısmına grapondan bir çiçek yapıştırıyoruz, fon kartonundan yapraklarını kesiyoruz. (Panonun resmi aşağıdadır)

okul öncesi kurbağa etkinlikleri

okul öncesi kurbağanın oluşumu

Çocuklarla yapılan kitap için de 3 adet aynı kurbağadan kesiyoruz. Kurbağanın en üstteki yüzüne hareketli gözleri ve “Oluşum-Dönüşüm Kitabım (Kurbağa)” çıktısını yapıştırıyoruz. Kurbağaları üstten yani göz kısımlarından birbirine yapıştırıyoruz, üste doğru açılmasını sağlıyoruz. Sonra da oluşum aşamalarına göre kurbağaların evrelerini kurbağa kitabının içine sırayla yapıştırıyoruz. Çocuklar hazırlamış olduğunuz panoya bakarak rahatlıkla yapabilir. Olay sıralamasına da bu şekilde etkinlikte yer vermiş oluyoruz :) Aşağıda ayrıntılı fotoğrafları yer almaktadır. Şimdiden kolay gelsin :)

okul öncesi kurbağa etkinlikleri

okul öncesi kurbağanın oluşumu

okul öncesi kurbağa etkinlikleri

okul öncesi kurbağanın oluşumu

okul öncesi kurbağa etkinlikleri

okul öncesi kurbağanın oluşumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + two =