Bu zarı kullanarak çocukların sürekli yaptığı hareketleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Küçük yaş ve büyük yaş gruplarında rahatlıkla kullanılabilir.

Bu zarı 15×15 cm kare şeklinde mukavvadan  yaptım. Zarın daha rahat atılması için de içine boş poşet doldurdum(Biraz ağırlık olunca daha rahat atılıyo, içine kullanmadığınız kağıtları da koyabilirsiniz.) Zarı koli bandı ile düzgün bir biçimde toparlamaya çalıştım. Her yüzüne farklı renkte fon kartonu yapıştırdım. Zarın bütün yüzlerine farklı hareketler yazdım. Son olarak da zarı digifix (Şeffaf yapışkanlı kağıt) ile kapladım. Zara yazdığım hareketler; emekle, zıpla, geri geri yürü, koş, etrafında dön, tek ayakla sek. Farklı şeyler de yapılabilir.

Çocuklar sırayla bu zarı atıyorlar ve üstte hangi hareket çıkarsa o hareketi yapıyorlar. Örneğin; çocuk zarı attı ve” geri geri yürü” çıktı. Çocuktan geri geri yürümesini istiyoruz. Süresini ve sayısını siz belirleyebilirsiniz. Mesela “zıpla” çıktı, çocuktan 3 kere zıplamasını isteyebilirsiniz. “Koş” çıktı, camdan duvara kadar koşmasını, masanın etrafından koşup gelmesini isteyebilirsiniz.

Eğlenceli bir oyun tavsiye ederim. Ne çıkacağını merakla bekliyorlar :)

Aşağıda fotoğrafların devamı vardır.

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam

okul öncesi dünyam


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =