23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayramdır. Bu bayramı çocuklara armağan eden Atatürk’ün; çocukları, doğayı çok sevdiğini her fırsatta anlatırım öğrencilerime.

Esra öğretmenimiz ve öğrencileri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bu güzel etkinliği hazırlamışlar. Etkinliğin yapılışı; alt kısmın sert durması için renkli mukavva kullanılmıştır. Mukavvanın etrafına simli kartonlardan çitler kesilip yapıştırılmıştır. Dünya çocuklarının giysilerinin belli olacağı boyamalar çıkartılıp, öğrencilere boyatılmıştır. Her bir çocuğun arka kısmına çöp şiş yapıştırılarak mukavvaya saplanmış, böylece dik durmaları sağlanmıştır. Ortadaki dünya için de büyük bir balon şişirilip etrafı tutkallanmıştır. Tutkalın üzeri de dünyanın renkleriyle mavi ve yeşille kaplanmıştır. Ben bu etkinliği çok sevdim. Yarın öğrencilerimle birlikte uygulamayı düşünüyorum :) Esra öğretmenimiz ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz :)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın okul öncesi dönemdeki ve diğer bütün çocuklar için gerçekten bayram havasında geçmesi dileğiyle :)
okul-öncesi-dünyam-23-nisan-etkinlik-örnekleri

okul-öncesi-dünyam-23-nisan-etkinlik-örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + eight =