Çizgi çalışması çocukları ilkokula hazırlar, el becerilerini geliştirir. Küçük kaslarını geliştirir, kalemi düzgün tutmasına yardımcı olur. Çocuğun dikkatini arttırmasına yardımcı olur. Bazı çocuklar çizgi çalışması yaparken sıkılır. Ben de çizgi çalışmasını öğrenciler için biraz daha eğlenceli hale getirmek, her çocuğun daha fazla çizgi çalışması yapmasını sağlamak amacıyla bu çalışma kağıtlarını hazırladım. Bir de bu kağıtları her sene kullanabileceğim, böylece daha fazla çocuk faydalanmış olacak :)

İnternetten bulduğum çizgi çalışmalarını laminasyon makinesinden geçirdim. Böylece öğrencilerim tahta kalemi kullanarak çizgi çalışmalarını yapıyorlar. Sayfa bittiğinde de silip başka bir sayfa alıyorlar. Böylece kendisinden sonraki arkadaşına temiz bir şekilde bırakıyorlar. Aynı sayfayı her öğrenci sırayla yapabiliyor.

Laminasyon makinesinden geçirirken iki adet çizgi çalışmasını arka arkaya yerleştirdim. Çizgi çalışmalarını basitten zora doğru gruplandırdım. Yani basit çizgi çalışmalarından başlıyoruz ve zaman ilerledikçe zor olanları yapıyoruz. Bu kağıtlardan yaklaşık 50 adet hazırladım, yani arkalı önlü 100 adet çizgi çalışması yer almaktadır. Sadece çizgi çalışmasına uyarlamadım bu kağıtları, eşleştirme-farklı olanı bul-eksik parçayı bul-basit toplama ve çıkarma vs gibi matematik etkinlikleri de yer almaktadır.

okul öncesi eğitici materyal

okul öncesi çizgi çalışması örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =