Okul Öncesi Cd ve Ponpon ile Magnet Yapalım Etkinliği

Okul öncesinde karneleri verirken çocuklar kadar bizler de çok heyecanlanıyoruz. Karnelerinin yanı sıra vereceğiniz minik el yapımı okul öncesi karne hediyelerini görünce daha da sevineceklerdir eminim, hele de bu karne hediyesin de kendi fotoğrafları varsa :) Bu okul öncesi etkinliğimizi planlarken dönem sonunda elimde kalan artık materyal CD ve dönem içinde öğrencilerden kalan ponponları değerlendirmek istedim ve onlara minik bir okul öncesi karne hediyesi hazırladım.

CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı
CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği

CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği İçin Gerekli Malzemeler

Çizilmiş ya da kullanılmayan CD

Orta boy renkli ponpon

Çocukların vesikalık fotoğrafları

Silikon ve makas

Mıknatıs ya da artık magnet

Okul Öncesi CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği
Okul Öncesi CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği

Okul Öncesi CD ve Ponpon ile Magnet Etkinliğinin Yapılışı

CD nin arka tarafı yani parlayan kısmına çocukların vesikalıklarını daire şeklinde kesip tam ortasına yapıştırıyoruz. Fotoğrafın etrafını da silikon yardımıyla ponponla çeviriyoruz. Silikon olarak ben sıcak silikon kullandım, rahatlıkla yapıştı ponponlar. Süslediğimiz kısmı ters çevirip mıknatıs ya da evde bulunan artık magnetleri yapıştırıyoruz. Magnetler için benim elimde bulunan kafelerin, restoranların verdiği mıknatıslı magnetleri kullandım, böylece onları da değerlendirmiş oldum. Elinizde fazla yoksa velilerden de rica edebilirsiniz.

Üç aşamada Cd den karne hediyemiz tamamlanmış oldu, yapımı oldukça basit ama çok tatlı bir hediye için siz de düşünebilirsiniz.

Okul Öncesi CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği
Okul Öncesi CD ve Ponpon ile Magnet Yapımı Etkinliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =