Çok seviyorum baykuş figürünü bu dönem de yapacağım karne süslemesinde baykuşu kullanmak istedim. Öğrencilerime hediye olarak yarıyıl tatil kitapları olacak, karneleri ve kapı süsleri olacak. E bu kadar çok şeyi ellerinde taşımaları zor olacak :) Bütün hediyelerini rahatlıkla taşımaları için bir de kartondan çanta hazırladım. Bu hediyeleri nasıl yaptığımı üç farklı etkinlikte anlatacağım çünkü yazımı baya uzun :) Öncelikle baykuş kapı süsünden başlamak istiyorum. Yapılışı aşağıdadır.

okul-öncesi-dünyam-karne-hediye-örnekleri

Baykuşun gövdesini kartondan kestim(Yeteri kadar evam yoktu, sizde fazla varsa gövdeyi de eva ile yapabilirsiniz). Kanatları için simli eva kullandım. Gözlerini büyük ve küçük dairelerle evadan yaptım. Burnu ve ayaklarını evadan kalp şeklinde kestim.

 İsim kısmı için bir kartonu dikdörtgen kestim ve üstüne simli karton ile öğrencilerin isimlerini yazdım. Kartonun etrafına kurdele yapıştırdım. Baykuşun ayaklarından kurdele sarkıttım ve baykuş kartonu tutuyor izlenimini verdim. her öğrencinin kendine özel kapı süsü olması onun kendini özel hissetmesini sağlayacaktır. Okul öncesi dönemdeki çocuklar için de bu gerçekten çok önemlidir :) Kolay gelsin…

NOT: Baykuşun kalıbın kendim çıkarttım bu yüzden fotoğraflarını çektim. İsterseniz bilgisayarınızın üstünden kağıda çizip kendi kalıbını çıkartabilirsiniz. Kalıpların fotoğrafları aşağıdadır.

okul-öncesi-dünyam-baykuş-karne-süsü-kalıbı

okul-öncesi-dünyam-baykuş-karne-süsü-kalıbı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 1 =