“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” demiş Atatürk. Senin kurduğun Cumhuriyete sahip çıkacağız, senin izinden yürüyen ve senin düşüncelerini anlayan çocuklar yetiştireceğiz.

Bu okul öncesi etkinliği için gerekli malzemeler;beyaz ve kırmızı simli eva, Atatürk’ün fotoğrafı, beyaz karton, makas ve yapıştırıcıdır. Öncelikle beyaz simli evadan dikdörtgen kesip tacın alt kısmını oluşturuyoruz. Tacın üstüne de kırmızı simli evadan yıldız kesiyoruz, yıldızın tam ortasına beyaz kartondan daire kesiyoruz. Kestiğimiz dairenin ortasına Atatürk’ün fotoğrafını yapıştırıyoruz. Etrafına da “Atatürk’ün Çocuklarıyız” yazısını yazıyoruz. İsterseniz bu kısmı bilgisayarda da hazırlayabilirsiniz. Bu güzel etkinlik için Esra öğretmene çok teşekkür ederim.

okul öncesi Atatürk etkinlikleri

okul öncesi 23 nisan taç örnekleri

2 thoughts on “Atatürk’ün Çocuklarıyız

  1. çok güzel. fakat tacın çocuğun başına göre ayarlanması nasıl oluyor? ne ölçüde bir eva ve ya kağıt olmalı?

    1. Merhaba. Evayı enlemesine kesin uçlarından zımbalayın. Evanın eni yine yetmiyorsa iki adet şerit birleştirin. Ben her öğrenciyi yanıma çağırıp çocuğun kafasına göre ayarlama yapıyorum, zımbalıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 18 =