Günlük planda yer alan mesleklerden aşçıyı seçmiş minikler. Önce okul öncesi sanat etkinliği olarak aşçı şapkası ve önlüğü yapmışlar, sonrasında da kendilerine pasta yapıp afiyetle yemişler :) Okulda fırınınız yoksa pişirmeden yapılan tatlılardan seçebilirsiniz. Bu okul öncesi etkinliğini aile katılımı olarak da yapabilirsiniz.

Aşçı Şapkası Yapalım Etkinliği İçin Gerekli Malzemeler

Beyaz grapon kağıdı

Beyaz-kırmızı fon kartonu

Makas ve yapıştırıcı

Aşçı Şapkası Yapalım Etkinliğinin Yapılışı

Aşçı şapkası için beyaz fon kartonundan biraz kalın bir şerit kesiyoruz. Şeridin üstüne grapon kağıdını büzdürerek yapıştırıyoruz. Sonrasında şapkanın alt kısmını çocukların kafasına ayarlayarak iki ucundan yapıştırıyoruz. Grapon kağıdını da tepede birleştirerek aşçı şapkasını oluşturuyoruz.

Aşçının önlüğü için beyaz fon kartonunun iki ucundan kol açıklığı veriyoruz, çapraz bir şekilde kesiyoruz (Fotoğraftan bu kısma bakabilirsiniz). Önlüğün boyun kısmına kırmızı fon kartonu kesiyoruz, boyundan asılması için de kırmızı bir şerit kesip önlüğe yapıştırıyoruz. Önlüğü  ve aşçı şapkasını istediğimiz gibi süslüyoruz. Sonrasında da kendimize bir pasta yapıp afiyetle yiyoruz :)

Bu güzel okul öncesi etkinliği için Esra öğretmene ve emek veren minik aşçılara çok teşekkür ederim :)

okul öncesi aşçı şapkası

okul öncesi meslekler

okul öncesi meslekler

okul öncesi meslekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × one =