Anneler Gününde çiçeksiz olmaz :) Evadan, kartondan, grapondan solmayan çiçekler yapıyoruz Anneler Günü için. Bu çiçeğimiz de evadan ve artık materyal olan çöp şişlerden yapılmış. Haydi bakalım okul öncesi etkinliğimize :)

Çiçek Etkinliği İçin Gerekli Malzemeler

Çöp şiş

Eva

Şönil

Tahta kalemi

Makas ve yapıştırıcı

Çiçek Etkinliğinin Yapılışı

Çiçek kısmını yapmak için evayı uzun kısmından ikiye katlıyoruz (Şekil 1’den Şekil 2 elde ediyoruz). Katladığımız evayı eşit şeritler halinde belirli bir yere kadar kesiyoruz (Şekil 3). Kestiğimiz evayı yuvarlayarak alt kısmından yapıştırıyoruz ve çiçeğin üst kısmını elde ediyoruz.

okul öncesi eva çiçek örnekleri

okul öncesi anneler günü çiçek örnekleri

Çiçeğin yaprağı için yeşil evadan Şekil 4 deki gibi kesiyoruz. Noktalı kısım çöp şişi geçireceğimiz kısımdır. Orayı yapraklar açıkken göstermek istediğim için belirttim. Kestiğimiz yaprağı çiçeğin alt kısmından yapıştırıyoruz, üçgenlerin uç kısımlarını da çiçeğin üstüne doğru gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Fotoğrafta daha net anlaşılıyor :)

okul öncesi anneler günü çiçekleri

okul öncesi anneler günü etkinlikleri

okul öncesi anneler günü etkinlikleri

Sap kısmı için de çöp şişi çiçeğin alt kısmından batırarak sabitliyoruz. Yeşil renk şönili çöp şişe doluyoruz ve uç kısmına da bir kalp kesiyoruz. Kalbin etrafını tahta kalemi ile çizerek belirginleştiriyoruz. Artık çiçeğimiz hazır :)

Bu güzel fikir için Serap öğretmene ve okul öncesi anneler günü çiçeğini yapan minik öğrencilerine çok teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =